האקינטוש ישראלי
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
חיפוש בפורום ובבלוגים
Latest topics
» אני עוקב אחרי האתר הזה כבר הרבה זמן
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Sep 07, 2013 11:18 pm על ידי dellintosh

» מחשב נייד HP 6730S
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Sep 07, 2013 11:17 pm על ידי dellintosh

» בעיה בהתקנה ב vmware
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Sep 07, 2013 11:12 pm על ידי dellintosh

» שאלת מיליון הדולר..
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Sep 07, 2013 11:03 pm על ידי dellintosh

» האם החומרה שבלפטופ שלי מתאימה ל-MOUNTAIN LION?
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyFri Sep 07, 2012 1:46 pm על ידי Guardian Angel

» בבקשה עזרה
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyMon May 14, 2012 10:08 pm על ידי נועהרפאל

» הורדה של מאק
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyWed Apr 04, 2012 4:03 am על ידי GameOveR

» מתקינים בתשלום?
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyFri Mar 16, 2012 10:42 pm על ידי total123

» התקנתי IATKOS בלי דרייברים
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyThu Feb 16, 2012 9:30 pm על ידי lior_camos

» מחפש כרטיס מסך
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyWed Feb 08, 2012 11:59 am על ידי reggev

» עזרה| דרייברים לכל המערכת mac
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyThu Jan 26, 2012 6:45 pm על ידי Roee123

» panic karnel עזרה
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySun Jan 22, 2012 2:24 am על ידי XLR

» OSX LION 10.7.2 Vmware Workstation 7.1.4
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyTue Jan 17, 2012 12:13 pm על ידי Tyoma

» עזרה| בהתקנת סנואו לאופרד על מחשב PC
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyWed Jan 11, 2012 9:30 pm על ידי XLR

» Movist |תוכנה לצפייה בסרטים| (התוכנה הכי טובה למאק)
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyTue Nov 29, 2011 1:18 pm על ידי oricoc

»  בדיקת והתאמה לפני התקנה המערכת
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySun Nov 27, 2011 2:04 pm על ידי pcnet

» יש אפשרות להתקין על המערכת שלי?
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Nov 05, 2011 11:26 am על ידי XLR

» DoUpTo.com מחלק כסף 15,000$
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyThu Sep 01, 2011 6:18 pm על ידי shaybc

» תאימות עבור נייד מדגם: Laptop HP Pavilion DV6-2110ej
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Aug 27, 2011 3:23 pm על ידי nirh216

» Kernel panic!
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyWed Aug 17, 2011 7:29 pm על ידי Close

» התאמה למחשב נייד
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Aug 06, 2011 11:24 pm על ידי matanmu

» Iatkos s3v2 on dell vostro 1510 אחרי התקנה מוצלחת לא עושה BOOT
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySun Jun 26, 2011 9:57 pm על ידי kkffiirr

» intel pentium dual core
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Jun 25, 2011 3:31 pm על ידי orra123

» יש פה מישהו שהתקין על tx2500 כלשהו (או ספציפית tx2520ej)?
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptySat Jun 25, 2011 11:53 am על ידי ilya22

» iMac 21.5" i5 2.5GHz
מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) EmptyTue Jun 07, 2011 12:04 am על ידי ecc2008

מי מחובר
בסך הכל ישנם 11 משתמשים מחוברים :: 0 רשומים, 0 חבויים ו -11 אורחים :: 1 Bot

אין

[ View the whole list ]

המספר הרב ביותר של משתמשים מחוברים אי פעם היה 51 בתאריך Sat Jan 27, 2024 7:17 am
חיפוש באתרי OSX86
doupto.com 15k$ video contest
The Banner Exchange

מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86)

+3
omer
shaybc
asaftrip
7 posters

Go down

מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) Empty מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86)

הודעה על ידי asaftrip Mon Jun 09, 2008 6:52 pm

מדריך זה בא לעזור לכם החדשים בנושא עם השאלות הנפוצות ביותר לגבי מערכת ההפעלה.

מה זה OSx86?

OSx86 זוהי היכולת להתקין ולהריץ מערכת הפעלה למחשבי מאקינטוש (Mac OS X) על מחשב רגיל. הנושא הזה התפתח המון בשנים האחרונות וכרגע הוא קרוב לשלמות.

מה ההבדל בין התקנה טבעית לבין התקנה וירטואלית (VMware)

התקנה טבעית היא בעצם התקנת Mac OS X כמערכת הפעלה נפרדת ואתחול המערכת באופן עצמאי כמו אתחול כל מערכת הפעלה רגילה. התקנה וירטואלית מותקנת ומופעלת מתוך מערכת הפעלה אחרת (Windows, Linux וכו') בעזרת תוכנת VMware. התקנה טבעית היא יותר פשוטה ומהירה מאשר התקנה וירטואלית, למעשה הסיבה היחידה שתרצו להתקין התקנה וירטואלית היא אם אתם מעוניינים לראות איך זה נראה ולנסות את המערכת קצת, או אם אין לכם מקום להתקנה טבעית.

כמה קשה זה להריץ OSx86?

זה תלוי בכמה משתנים. אם יש לכם תוכנה נתמכת וידועה אז התקנת והפעלת המערכת צריכה להיות פשוטה ממש כמו להתקין Windows או כל מערכת אחרת. אם יש לכם תוכנה מורכבת שלא נוסתה ע"י OSx86 אז ייתכן ותיתקלו בקשיים וכנראה שתצטרכו לקחת את העניינים לידיים.בכל מקרה אם אתם לא מסתדרים עם פקודות שורה (command line operations) אז Mac OSx86 לא יהיה פשוט לתפעול.

איזה גרסה מומלץ להתקין

כרגע יש לכם אפשרות לבחור בין Mac OS X Tiger 10.4 לבין Mac OS X Leopard 10.5. הגרסה הראשונה (Tiger) יותר פשוטה, אז אם אתם מתחילים יכול להיות שעדיף לכם לבחור בה, ככה תצברו ניסיון על עבודה עם מערכת ההפעלה החדשה ובהדרגה תעברו ל Leopard. אם יש לכם ניסיון קודם, אתם יכולים להתחיל עם Leopard. בנוסף ייתכן והחומרה שלכם תעבוד רק עם אחת הגרסאות , במקרה כזה כבר החליטו בשבילכם.

האם החומרה שלי תעבוד עם Mac OSx86?

הדרישה הראשונה והחשובה ביותר מהחומרה שלכם היא שחייב שיהיה לכם מעבד שתומך בסט פקודות מסוג SSE2 ו/או SSE3. אתם יכולים לבדוק האם המעבד שלכם תומך בסט הפקודות הנ"ל בעזרת תוכנת CPU-Z לWindows שניתנת להורדה
מכאן. בנוסף SSE3 הוא הסט המועדף שנדרש כדי להריץ את מערכת ההפעלה, ועם SSE2 כבר מתחיל להיות קשה יותר ויותר לעבוד עם הגרסאות החדשות של מערכת ההפעלה שיוצאות.
השלב הבא הוא למצוא האם שאר החומרה עובדת ונתמכת. יש 2 דרכים פשוטות לעשות זאת. הראשונה היא להשתמש ברשימת תאימות חומרה (Hardware Compatibility Lists) או HCL. יש אתר שמרכז את כל הגרסאות השונות של מערכת ההפעלה ואת החומרה שנוסתה על אותה גרסה, ויקיפדיה למערכת ההפעלה OSx86, כנסו
כאן באמצע הדף נמצאת רשימת הגרסאות של מערכת ההפעלה, תבחרו את הגרסה שאתם מתכננים להתקין, אח"כ תבחרו את התת קטגוריה הנכונה (מחשב נייח, נייד, או רכיב מסויים כגון מעבד, כרטיס מסך וכו').
תעברו על הרשימה ותראו אם החומרה שלכם נמצאת שם, ואם היא נמצאת אז אם היא עובדת ואיזה דרייברים ופאצ'ים דרושים כדי שהיא תעבוד טוב.אם החומרה שלכם לא ברשימה, אז או שתלכו על זה ובכל זאת תתקינו את הגרסה שבחרתם ותנסו את החומרה שלכם, או שתשתמשו בחיפוש ברשת כדי לאסוף מידע על החומרה.

אם אתם משתמשים במנוע חיפוש רוב הסיכויים שתמצאו יותר מידע על התאימות של החומרה עם ה OSx86 וכנראה שתמצאו מה שחיפשתם. יש 2 אופציות לחיפוש, האחת היא גוגל עם כמה תוספות,
קוד:
 <החומרה הרצויה> site:forum.insanelymac.com
כמובן תשנו את החומרה הרצויה במה שאתם מחפשים.
חוץ מזה נכון לעכשיו קיים מעט מידע בעברית בכל הנושא
דבר שאני מאמין ומקווה שישתנה בעתיד הקרוב.
האופציה השניה היא קלה יותר ומשתמשת במנוע חיפוש שמסננן עבורכם את כל מה שלא קשור ל OSx86 תכנסו כאן
ותרשמו מה שאתם רוצים לחפש בשורת חיפוש השניה מימין.

מהי החומרה הטובה ביותר ל OSx86?

אתם יכולים למצוא את החומרה הטובה ביותר מהתבוננות על הניסיון של אנשים אחרים, או ע"י HCL וחיפוש ברשימה חומרה שנוסתה ונבדקה ועובדת באופן מלא על OSx86. החומרה הבסיסית תהיה לוח אם עם Intel P35 או ה975 על כל סוגיהם Gigabyte GA-P35 ) series, Intel Bad Axe 2, ASUS P5W DH) כרטיסי המסך של GeForce 6600 ומעלה, או ATI X1300 ומעלה, ומעבד מבוסס Intel Core 2 יש המון רכיבי חומרה שעובדים באופן חלק ומלא אז בעיקרון הבחירה שלכם והצרכים שלכם הם שייקבעו מה אתם צריכים.

יש כל כך הרבה הפצות אפשריות איזה מהם אני אבחר?

נחלק את זה לפי הגרסאות Tiger ו Leopard

OS X Tiger
ל Tiger יש המון הפצות שאתם יכולים לבחור. הישנות יותר (10.4.1-10.4.7) לא מומלצות ורצוי להתחיל לבחור את הגרסה החל מ10.4.8. הרשימה הבאה מכילה את ההפצות הטובות והפופולריות והדרישות שלהן.

JaS 10.4.8 AMD Intel SSE2 SSE3 - מותאם לכל.
Uphuck 10.4.9 1.3 Series - עוד הפצה כללית שמותאמת לכל.
Uphuck 10.4.9 1.4i Series - למעבדי אינטל בלבד, בנוסף ההפצה קטנה בגודלה מבחינת ההתקנה.
Uphuck 10.4.9 1.4a - גרסת ה AMD להפצת ה1.4i.
Kalyway 10.4.10 Intel SSE3 only - עבור מעבדי אינטל עם SSE3 בלבד.
XxX 10.4.10 - עוד הפצה למעבדי אינטל בלבד אבל עם תמיכה במעבדי אינטל עם SSE2.
Tubgirl 10.4.10 - עבור מעבדי AMD.
XxX 10.4.11 - הפצת ה 10.4.11 היחידה, תמיכה ב SSE2 לא נבדקה וקיימות בעיות עם הגרסה הנ"ל.

OS X Leopard
לגרסה זו אין הרבה הפצות כמו לקודמת אבל עדיין יש מה לבחור.

Leopard Flat Image - קובץ image של קדם התקנה שאותו כותבים ישירות על ההארד דיסק- לא שמיש.
ToH 10.5.0 RC2 - ההפצה הראשונה , מתאים למעבדי אינטל בלבד SSE2/SSE3.
BrazilMac - זוהי ההפצה היחידה שמשתמשת בדיסק ההתקנה המקורי של Leopard ויוצרת פאצ' שלו להתאים אותו למחשבים רגילים, אינטל בלבד תמיכה ב SSE2 רק עם שינוי Kernel.
iATKOS 10.5.1 v1.0ir2 - אינטל בלבד SSE2/SSE3, הרבה בעיות עם bootloader דווחו מאז ההפצה האחרונה של קבוצת osx86.turk.
Zephyroth 10.5.1 AMD DVD - עבור AMD בלבד.
Kalyway 10.5.1 - הרבה סיפורי הצלחה עם ההפצה הנ"ל, עבור מעבדי אינטל SSE2/SSE3 בלבד.
Zephyroth 10.5.2 Rev. 1 - ההפצה הראשונה לגרסת 10.5.2 ,עבור AMD בלבד.
Leo4All 10.5.2 Universal - הפצה חדשה יחסית שעובדת עם כל סוגי המעבדים AMD או אינטל SSE2/SSE3.
Kalyway 10.5.2 Intel/AMD SSE2/SSE3 Universal - ההפצה הידועה לגרסה 10.5.2 עם תמיכה שנבדקה עבור AMD.

נראה כמו בחירה קשה אבל פשוט תבחרו משהו ותנסו, בהצלחה!!!.

איפה אני מוריד את אחת ההפצות?

לינקים להורדות מכאן לא יהיו אבל יכולים למצוא את רוב ההפצות ע"י חיפוש שם ההפצה + torrent, בכל מקרה רובן נמצאות באתרי הטורנט הפופולרים. ההפצות יוצאות כקבצי ISO , ZIP או RAR ובסדר גודל של מ 1.0GB עד 4.7GB.

איך למחוק וליצור מחיצות בשביל OSx86?

זהו נושא רגיש אם אתם יוצרים מחיצה על כונן שמותקנת עליו מערכת הפעלה אחרת אז תהיו זהירים והאחריות עליכם.
אתם יכולים למחוק את הכונן ע"י אפליקציה מובנית ב OSx86 שנקראת Disk Utility שאותה אפשר להפעיל ע"י אתחול המערכת מדיסק ההתקנה, גשו לutilities >>Disk Utility. עליכם לפרמט את הכונן כ Mac OS Extended או Mac OS Extended (Journaled) כדי להפעיל את ה OSx86. בנוסף יש אפשרויות bootloader שונות GUID או MBR. כאשר MBR מומלץ אם אתם מתקינים את OSx86 על כונן נפרד או אם אתם מתקינים Tiger. ו GUID טוב ל Leopard dual boot. כמובן שמדריכים מפורטים יפורסמו בהמשך.

איך אני מתקין OS X?

זהו לא נושא כללי בכלל, ברוב ההפצות אתחול מדיסק ההתקנה יעבוד ויאפשר התקנה מהירה. הפצות כמו BrazilMac חייבים להתקין כמה פאצ'ים, בכל מקרה רובן דורשות הקדמה להתקנה כמו כיוון הביוס, ובהתחשב בחומרה שלכם ייתכן ותצטרכו דרייברים שונים. זהו תחום גדול ויש מדריכים רק בנושא זה.

חלק מהחומרה שלי לא עובדת. מה צריך לעשות?

טוב אז גם כאן האפשרויות בעברית מוגבלות וייתכן שתצטרכו לקרוא קצת באנגלית. שם המשחק כאן הוא חיפוש חיפוש ועוד חיפוש.
כרגע אפשר להיעזר באתרים באנגלית
וידאו מקלדת/עכבר wireless כרטיסי רשת אודיו שונות
ברוב המקרים תמצאו פתרון לבעיות. אתם יכולים לחפש דרייברים לחומרה גם כאן

איפה אפשר למצוא מדריכי התקנה?

בעברית יש את הבלוג של שי שם אפשר למצוא התקנה של כמה סוגי הפצות כאן באנגלית יש ויקי של מדריכי התקנה
כאן בנוסף יש את הפורום InsanelyMac גם כאן גוגל יכול לעזור.

האם אני יכול לעדכן את התוכנה שלי באמצעות Apple Software Update?

עדכון תוכנה כלומר מעבר לגרסה חדשה יותר 10.5.1 ל 10.5.2 למשל דורשת PC EFI. אם יש לכם PC EFI מותקן אז אתם יכולים לעדכן את הגרסה ללא חשש. אם ביצעתם שינויים בkernel ו שינויים שונים בKEXT אז ייתכן וייוצרו בעיות, לשם כך אפשר להשתמש בהפצה חדשה יותר או בלי לשחזר את הkernel והkextים השונים.
מדריך מפורט לעדכן מ10.5.2 ל10.5.3 אפשר למצוא כאן

מה זה PC EFI?

הסבר מפורט בנושא ואיך לבדוק אם יש לכם EFI מותקן תמצאו כאן

מה הדרישות מערכת של PC EFI?

הדרישות הן פשוטות למדי. עבור PC EFI פשוט ללא vanila kernal (זהו קרנל מקורי של אפל) כל מה שצריך זה Leopard או Tiger מותקן על המחשב שלכם.אם אתם רוצים vanila kernal אז אתם צריכים מעבד אינטל מסדרת core 2 או pentium dual core (לא pentium D) .

איך לבצע אתחול כפול (dual boot) של OSx86 ומערכת הפעלה נוספת?

דבר זה יכול להיות קצת מסובך עם כל ה bootloader. אם אתם רוצים Linux ו OSx86 השיטה הטובה ביותר היא להשתמש ב GRUB או Acronis OS Selector. אם אתם עם Windows XP יש שיטה פשוטה שנקראת chain0. בשיטה זו אתם מעתיקים קובץ שמכיל את סקטור האתחול של x86 ל XP ומכניסים אותו לרשימת ה boot selector של XP פרטים
כאן. אם אתם עם Vista אתם יכולים להשתמש ב bootloader של ויסטה עם קצת עריכה בעזרת EasyBCD. יש הרבה מדריכים בנושא הזה.

האם אני יכול להתקין OS X מדיסק DVD מקורי של Leopard?

כן זהו דבר אפשרי כאן יש מדריך מפורט להתקנה של גרסה 10.5.2. בעיקרון התהליך הוא הכנסת הדיסק ושימוש בטרמינל להתקנת OS X מ OSInstall.mpkg אל הכונן החיצוני או הפנימי שלכם. אח"כ התקנת EFI ו dsmos.kext decrypter ובסוף kextים מותאמים.

אני מקבל שגיאה במהלך ההתקנה, מה לעשות?

להשתמש בפורום זאת אופציה בנוסף לחפש בעיות דומות לשלכם בשיטות שהזכרתי קודם. 95% שתמצאו פתרון לבעיות שלכם כי רוב הסיכויים שלמישהו אחר כבר היו את אותם בעיות. כאשר אתם שואלים שאלה תהיו כמה שיותר ספציפים. כתיבת השגיאה שקיבלתם לא מספיקה תמיד, צריך גם לדעת פרטים על החומרה שלכם, על הגרסה וסוג ההפצה שאתם מנסים להתקין, מה שיניתם לפני ההתקנה וכו' וכמובן תפנו לפורום המתאים.

איך אני מוצא מה ה Device ID של החומרה שלי?

אתם צריכים את המידע הזה כדי להוסיף Kext למערכת החדשה כאן תמצאו הסבר מפורט איך לאסוף את המידע הזה. בנוסף פהתוכלו לקרוא מה זה בעצם Kext.

איך להתקין kernel?

דרך אחת היא להשתמש בתוכנה שנקראת PCWiz OS X Kernel Installer שמתקינה את ה kernel באופן אוטומטי. יש גם דרך ידנית לעשות זאת באמצעות הטרמינל, שימו את הkernel החדש שלכם על שולחן העבודה ושנו את שמו ל mach_kernel. אח"כ תפתחו את הטרמינל מ applications>terminal ותכתבו את השורות הבאות:
קוד:
sudo -s
[הסיסמה שלכם]
cp -R /mach_kernel /mach_kernel.backup
cp -R ~/Desktop/mach_kernel /mach_kernel

כמה דברים חשובים: תעדכנו הרשאות אחרי ההתקנה דרך Applications> utilities >disk utilities תבחרו את הכונן שעליו מותקנת מערכת ההפעלה ותלחצו על Repair Permissions. אתחלו את המחשב כדי לטעון את הקרנל החדש. אם יש לכם בעיות עם הקרנל החדש ובהנחה שכתבתם בטרמינל בדיוק מה שכתוב למעלה בקוד יש אפשרות לאתחל את המחשב עם הקרנל הישן.פשוט תשתמשו ב F8 באתחול ותכתבו mac_kernel.toh תלחצו enter והקרנל הקודם יעלה.

איך להתקין kext?

מדריך מפורט בעברית כאן.

למה הזמן שונה בין OSx86 ו windows?

אם אתם משתמשים ב dual boot שמתם לב שיש הבדלי זמן כשעוברים מ OSx86 ל windows או ההיפך. כמה פתרונות אפשריים תמצאו כאן.

למה אין לי 5.1 ?Surround

למרות שהאודיו אצלכם עובד עדיין אתם צריכים לשנות כמה הגדרות אודיו במערכת כדי לקבל צליל היקפי, מדריך מפורט באנגלית כאן.

אילו קבצים מתאימים למק (לאופרד\טייגר)?
לאופרד וטייגר הן מערכות הפעלה של אפל שמבוססות על FreeBSD שהוא בעצם מבוסס על תקן של יוניקס.
לכן קבצי Shell כמו sh ירוצו על מק (שזה המקבילה של קובץ bat שבחלונות), בנוסף ישנם כל מיני סוגי קבצים שרק מק יודע לטפל בהם כגון:
app - זה סיומת לספריה המכילה היררכיה של קבצים המתפקדים כאפליקציה, כל ספריה שתסתיים ב app תוצג במק כאייקון ויהיה ניתן ללחוץ עליה דאבל קליק ולהריץ אותה.
kext - זוהי סיומת לקבצי דרייבר של מק, אלו גם ספריות המכילות את כל הקבצים הנדרשים כדי לאתחל חומרה.
bundle - זוהי סיומת של קבצים המכילים פיצ'רים נוספים לתכונה של מערכת ההפעלה, או לחומרה או דרייבר, מה שקוראים Plugin.
plugin - גם סיומת לקבצי plugin המוסיפים תכונות לאפליקציות.
component - זוהי סיומת של קבצים המוסיפים תכונות לשרותי מערכת (System Services) כגון מוזיקה, וידאו, מילון וכולי.
mw - קבצי טקסט שנפתחים ע"י התוכנה הוותיקה MacWriter שעורכת קבצי טקסט.
WEBLOC - קבצים שדומים ל קבצי URL בחלונות, שומרים קיצור דרך לאתרים, Web Location.
dfont, suit - קבצים המכילים מידע על פונט למק.
fpbf - ספריות שמסתיימות בסיומת זו מזוהה במערכת הפעלה כספרייה הניתנת לצריבה (Burn Folder)
prefpane - קבצים המכילים פאנלים של הגדרות (Preferences Panel) שמתווספים ללוח הבקרה
saver - קבצים המכילים שומרי מסך וניתן ללחוץ עליהם דאבל קליק ולראות את הפאנל של שומר המסך
ds_store - קבצים ניסתרים המכילים מידע על הספריה שבה הם יושבים
plist - קבצי הגדרות (Property files) במבנה של XML הנמצאים בכל תוכנה, דרייבר Bundle... ומספקים את ההגדרות ההתחלתיות לאותו מודול לצורך הריצה שלו.
pref - קבצי הגדרות של משתמש לתוכנה כזו או אחרת, לרוב ימצאו בתוך הסיפריה של המשתמש ו Library/Preferences.
dist - סקריפט הפצה מכווץ (Distribution) שמשתמשים בו להפיץ תוכנות והתקנות.
pkg - קובץ התקנה (Package) למערכת מק, מה שקרוי Installer או MSI בחלונות.
s7z - קובץ זיפ המכווץ בעזרת התוכנה זיפ7 שמתאימה למק (zip7).
bin - קובץ בינארי של מק.
framework - קבצים המכילים תשתית לאפליקציה בשימוש מפתח, ואפליקציות שזקוקות לתשתיות אלו.
rsrc - קיבצי משאבים (Resources) בשימוש מפתח מק.
dmg - קבצים המכילים עותק של דיסק (Disk Image) בצורה בינארית כמו ISO וניתן לצרוב אותם או "להכניס" אותם (Mount) ולעבוד עליהם כאילו שעובדים על כונן.
img - כמו DMG קבצים המכילים אימג' של דיסק, תמונת מצב של דיסק.
sit/sitx - קבצים המכילים התקנות בצורה מכווצת, היו נהוגים על המק הקלאסי, וכיום מוחלפים ע"י PKG ו DMG
DAA - עוד סוג קובץ המקביל ל ISO ול DMG וניתן לפתיחה ע"י תוכנה צד שלישי

סוף

כמובן שיש עוד הרבה שאלות בנושא OSx86 שלא נשאלו כאן אז אתם יכולים לשאול להגיב ואני אוסיף ואעדכן את המדריך הזה.

>>asaftrip<<
asaftrip
asaftrip
אח"מ
אח

מספר הודעות : 116
הפצה OSX86 שאני משתמש : snow leopard 10.6.2 by hazard
Registration date : 07.06.08

חזרה למעלה Go down

מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) Empty Re: מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86)

הודעה על ידי shaybc Tue Jun 10, 2008 12:34 am

איזה יופי, כל הכבוד! איכות מעולה, אני בטוח שזה יעזור להרבה אנשים.
shaybc
shaybc
מנהל ראשי
מנהל ראשי

מספר הודעות : 1024
הפצה OSX86 שאני משתמש : Leo4All updated to: 10.5.8
עברתי למק בתאריך : 01.04.07
Registration date : 06.06.08

http://osx86heb.forumisrael.net

חזרה למעלה Go down

מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86) Empty Re: מדריך: שאלות נפוצות על האקינטוש (OSx86)

הודעה על ידי omer Thu Jun 19, 2008 7:24 pm

אחלה! בכל מאמר כזה נסגרות עוד פינות והמק נראה קרוב מתמיד!
omer
omer
סמל
סמל

מספר הודעות : 68
הפצה OSX86 שאני משתמש : Leo4Allv3
עברתי למק בתאריך : 26.7.08
Registration date : 18.06.08

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Moshe Fri Aug 15, 2008 10:32 pm

תודה רבה על המדריך המעולה הזה, בגללך אני יודע שאין לי אפשרות להתקין מאק Sad
Moshe
Moshe
כתב
כתב

מספר הודעות : 1139
הפצה OSX86 שאני משתמש : Leo4AllV3
עברתי למק בתאריך : 25/09/2008
Registration date : 11.08.08

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי shaybc Sat Aug 16, 2008 2:53 pm

איך הגעת למסקנה הזו? בדקת ב HCL?
shaybc
shaybc
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Moshe Sat Aug 16, 2008 3:43 pm

shaybc כתב:איך הגעת למסקנה הזו? בדקת ב HCL?

המחשב היחידי שאני יכול להתקין עליו כרגע הוא מחשב Tablet PC
שכבר שם היה לי ספקות לגבי התמיכה החומרתית.
נתחיל בזה שהוא תומך ב- sse2
כל ההגדרות בביוס מאוד בסיסיות, לא מצאתי שום דבר מהמדריך להגדרת הביוס שיכול להופיע במחשב שלי.
יש לו סידירום חיצוני שמחבר ע"י USB
הוא לא מצליח לזהות את הארדיסק הפנימי של הנייד missing device
למרות שאני לא מתכוון להתקין עליו רק ניסיתי.
גם אחרי ניסיון לחבר עם מתאם usb של הארדיסק Ideזה גם לא הצליח
כמובן אחרי ניסיון עם הדארווין פרומפט.
בכל אופן המחשב הנייד חלש מדי וישן מדי ככה שאני מאוד בספק אם תהיה אפשרות כלשהו להפעיל אותו
Moshe
Moshe
כתב
כתב

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי shaybc Sat Aug 16, 2008 4:26 pm

אתה תמיד יכול לנסות להתקין טייגר שזו גרסה קודמת 10.4.9
shaybc
shaybc
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Moshe Sat Aug 16, 2008 5:23 pm

shaybc כתב:אתה תמיד יכול לנסות להתקין טייגר שזו גרסה קודמת 10.4.9
הבעיה שאין הבטחה שזה יעבוד על המחשב הנייד ובכל מקרה ניראה לי שעדיף עוד טיפה לחכות עם זה, גם מחשב חדש וגם בתקווה שיצאו יותר עידכונים חומרתיים או תמיכה כלשהי.
Moshe
Moshe
כתב
כתב

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי shaybc Sun Aug 17, 2008 9:22 am

הסיבה היחידה שיצאו עדכונים חומרתיים, היא אם אפל תחליט להוציא לשוק מק שנח על חומרות שדומות לשלך (וזה לא נראה המצב אלא להיפך יש רמזים שהם נוטים לחזור למעבד ולוח קנייני שלהם ולא של אינטל המופץ ברבים), או אם מפתחי קוד פתוח יוציאו דרייבר (שזה יקרה רק אם יש המון מחשבים כאלה ודרישה רצינית - שוב לא נראה לי).

בנוסף תמיד כדאי להתחיל לנסות בלי קשר למה שרשום (גם אם דיוידי אחד לא הצליח לעבוד).
shaybc
shaybc
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי Moshe Sun Aug 17, 2008 1:08 pm

shaybc כתב:הסיבה היחידה שיצאו עדכונים חומרתיים, היא אם אפל תחליט להוציא לשוק מק שנח על חומרות שדומות לשלך (וזה לא נראה המצב אלא להיפך יש רמזים שהם נוטים לחזור למעבד ולוח קנייני שלהם ולא של אינטל המופץ ברבים), או אם מפתחי קוד פתוח יוציאו דרייבר (שזה יקרה רק אם יש המון מחשבים כאלה ודרישה רצינית - שוב לא נראה לי).

בנוסף תמיד כדאי להתחיל לנסות בלי קשר למה שרשום (גם אם דיוידי אחד לא הצליח לעבוד).

כמובן אני מתכוון על מפתחי קוד פתוח, למרות שלדעתי יש איזה שהו רצון להגדיל את התמיכה החומרתית של מק מבחינת המפתחים (קוד הפתוח ולא מאק) לדעתי הביקוש מתחיל רק לעלות ואני מקווה מאוד שיותר אנשים יתחילו לפתח דרייברים מותאמים למק. בכל אופן גם ראיתי בפורום של insanelymac שאחד החברים שם מפתח תוכנה שבה הוא מרכז את כל ה-ID שיש לו על החומרה כמובן והתוכנה תדע לזהות אותם ולהוריד את הדרייברים מהאינטרנט (מה שניתמך כרגע) התוכנה עדיין בשלב ניסיוני ויש לו עדיין בעיות להתמודד איתם כמו למשל אם יש 2 כרטיסי רשת שיש להם את אותו ה- ID אבל כל אחד מהם צריך דרייבר אחר שיתמוך בו... אז כן יש בעיה שעדיין לא מצאו לה פתרון ממש אבל אני מקווה שבזמן הקרוב ישחררו את התוכנה בגירסה המלאה שלה ונוכל להינות מהתקנה מהירה ופשוטה יותר של דרייברים במאק ויחסוך את הכאב ראש הגדול.

לגבי החזרה החזרה לצורה הקניינית של Apple - אבל הם לא משתפים פעולה עכשיו עם אינטל?
Moshe
Moshe
כתב
כתב

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי shaybc Tue Aug 19, 2008 9:44 pm

הם משתפים פעולה עם אפל אבל יכול להיות שיש להם תוכניות מגירה למקרה שאינטל לא תוכל או לא תרצה "לספק את הסחורה"
shaybc
shaybc
מנהל ראשי
מנהל ראשי

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי shokist Fri Nov 14, 2008 11:21 pm

מעולה!
תודה Smile
shokist
shokist
סמל
סמל

מספר הודעות : 51
הפצה OSX86 שאני משתמש : iATKOS 4.1i - osx 10.5.4
עברתי למק בתאריך : 04/11/08
Registration date : 06.11.08

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי altripya Tue Dec 09, 2008 5:33 pm

אחלה מדריך

altripya
סמל
סמל

מספר הודעות : 54
Registration date : 04.12.08

חזרה למעלה Go down

הודעה על ידי naor52 Fri May 01, 2009 4:32 pm

אם אפשר להתקין משחקים כרגיל כמו בווינדוס?

naor52

מספר הודעות : 4
Registration date : 27.04.09

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה

- Similar topics